Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Sims 2: Vánoční balíček

22. 2. 2008
 

The Sims 2: Vánoční balíček

Nové herní možnosti?
Hned úvodem bychom si měli vyjasnit, že Vánoční balíček do hry The Sims 2 nevnáší téměř žádné inovace herního systému ve stylu předchozích datadisků. Bohužel se nedočkáte ani nového hudebního doprovodu v menu hry a rovněž ani změny loga v uvítací obrazovce. Při prvním spuštění vás tedy možná překvapí fakt, že nijak nepoznáte přítomnost nainstalovaného balíčku. Poprvé si toho všimnete až v menu stavebních úprav a výbavy domu, ale na těch pár novinek narazíte až po delším hraní.

Neočekávejte však nic objevného. Jedná se vesměs tu o novou možnost v interakčním menu (uvařit cukroví, uspořádat silvestrovskou oslavu) a jinde nějaký náznak naznačující drobnou změnu. Rozhodně tedy neočekávejte žádné nové životní období Simů, vlastnosti zásadně měnící styl hraní a koneckonců ani nové aspirační touhy a obavy – s tím se ve Vánočním balíčku rozhodně nesetkáte.

  
 Svátečně laděné objekty
Nemá smysl zastírat, že hlavním lákadlem na fanoušky, hráče a příznivce druhého dílu jsou nové objekty. Konkrétně jich zde najdou rovných 40 - všemožné dekorativní doplňky, ozdobené vánoční stromečky plus několik nových tapet a podlah. Většina z nových objektů ovšem slouží vyloženě pro dokreslení vánoční atmosféry a nelze s nimi provádět jiné interakce než „dívat se na ně“. Nicméně jsou tu i výjimky v podobě několika zajímavě či zábavně pojatých objektů.

Protože není příliš věcí, o čem psát, tak si nyní budeme muset vystačit s povídáním o těch nejzajímavějších objektech, které „vánoční Simové“ nabízejí. Pochopitelně nechybí tradiční symbol Vánoc v podobě ozdobeného světélkujícího stromečku. Ten je přítomen také ve venkovním provedení, kde si můžete zasadit vysoký ozdobený strom. Zřejmě pro protinožce je přítomen také světélky ozdobený gigantický kaktus a pro křováky ozdobené křoví.

Venkovní prostory domu lze vyzdobit také upevněním elektrického osvětlení na fasádu, zavěšením věnce nebo mašle na vchodové dveře či třeba futuristickou sochou soba se světélkujícím nosem. Vzhledem k poměrně zajímavým možnostem venkovního vyšperkovávání domu je velkým zklamáním nepřítomnost sněžného terénu. Opravdu nepochopitelné! Asi jako by vám někdo prodal auto bez motoru. Naštěstí tento velký nedostatek snadno vyřešíte stažením zimního povrchu vytvořeného fanoušky hry.


 Návštěva Santa Clause
Aby do domu vašich simů zavítal na Štědrý večer samotný Santa Claus, musíte vyzdobit dům a připravit pravou vánoční náladu. Jakmile budete na příchod dlouhovousého dědy připraveni, tak již stačí pouze uvařit nějaké křupavé vánoční cukroví a poslat simíky spát. Santa je poměrně mlsný a rád si během pracovní návštěvy trochu cukroví ochutná – nevyplácí se tedy v pokoji nechat jen prázdný talíř s drobky :) Poměrně slabou vánoční atmosféru ještě zachraňují koledy valící se z reproduktorů nového rádia zvaného „Funky sněhulák“.

Pokud jste předpokládali, že dojde k nějakému hodování u štědrovečerního stolu, pak vás hra zklame – neumožňuje v tomto směru nic nového. Jedinou inovací spojenou s večírky je pořádání silvestrovské oslavy, při níž můžete zapalovat prskavky, dělobuchy, fontány a jiné pyrotechnicky orientované hračky. O silvestrovské půlnoci zavítá do víru oslav Praotec Čas, který odpočítá na přesýpacích hodinách poslední vteřiny starého roku a sešle vám batole, ověnčené modrou šerpou, jmenující se Nový rok. Oslava příchodu nového roku je tím zajímavějším z nabídky „novinek“ (hodně velké uvozovky).

 Sněhu, sněhu… sněhulák
Co by to bylo za vánoční balíček bez pořádného sněhuláka, říkáte si? Ani bych se nedivil, kdyby, vzhledem k nepřítomnosti sněhového povrchu, tvůrci zapomenuli i na tento legendární zimní symbol. Naštěstí se absence sněhuláka nakoná. Dokonce se zde dočkal zajímavého zpracování, kdy je postupně sestavován. Jednoduše na sebe skládáte jednotlivé koule, až z nich vznikne usmívající se sněhulák s hrncem na hlavě. Následně je možné sněhuláka rozpohybovat a měnit mu hlavu či hrnec z několika možných variant. Chudý obsah neodpovídající ceně
Nejedná se tedy o plnohodnotné rozšíření, ale jen o předem avizovaný souhrn tématicky sladěných objektů. Teoreticky byste vlivem poloviční ceny (u nás nadpoloviční) měli obdržet poloviční porci inovací a zábavy než u standardních datadisků. Skutečnost je ale někde hodně jinde. Vánoční balíček má sice atraktivní sváteční obal, ale vnitřek je více než chudý. Za vše mluví obsah samotného CD, na němž se nachází 63 MB velký instalační soubor s instalací. Člověka by dokonce napadlo, že se původně mělo jednat o vánoční dárek zdarma stažitelný z internetu.

 

V Maxisu se evidentně nikdo moc dlouho tvorbou přídavku nezabýval – ostatně ani nemohl (mezi vydáním Nočního života a Vánočního balíčku byly pouze 2 měsíce). Pokud EA chce nabízet fanouškům The Sims 2 nové objekty, ať to klidně dělá, ale měla by jim naservírovat něco opravdu zajímavého nebo je dávat k dispozici zdarma. Tato varianta, kdy za 500 Kč obdržíte pouze několik málo originálních objektů, z nichž podstatná část je nyní dokonce vydávána na oficiálních stránkách, opravdu nebude tou správnou cestou.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář