Jdi na obsah Jdi na menu
 


H2O: Just Add Water/Stačí přidat vodu

21. 4. 2008
H2o - Stačí přidat vodu - H2O: Just Add Water
Originální název:
H2O: Just Add Water
Rok výroby:
2006 (Austrálie)
Hrají:
Popis:

O čem to je? Děj seriálu H20... se točí okolo tří šestnáctiletých dívek - Rikki, Cleo a Emmy, které jednoho dne zjistí že jsou mořské panny. To přináší spoustu problému v jejich už tak komplikovaném teenegerovském životě, ale i spoustu nových dobrodružství. Stačí aby se dívky dostaly jen trochu do styku s vodou a z nohou mají rázem mořskou ploutev...

Něco o mořských pannách:
Zdá se, že tyto prastaré "mořské panny" si potrpěly na svůj zevnějšek zrovna tak, jako dnešní ženské. Ani jedna není podobná druhé, ale všechny jsou půvabné a svůdné. Některé stačil dlouhý rybí ocas, řídce posázený velikými šupinami, jiná se chlubila dvěma kratšími ocasy, hustě pokrytými šupinami. Některé měly dokonce jakási křidélka jako andělíčci. Ale už i mezi "mořskými pannami" byly živly výstřední, kterým se rybí ocasy nelíbily, známe obrázek jedné takové mořské modelky, která nasadila na svůj vůdný ženský předek zadeček jakéhosi psa.

Ale nebyly to jen "mořské panny", o nichž staří námořníci vypravovali a v které staří učení profesoři věřili, nýbrž byly to i jiné lidské obludy. Tak třeba roku 602 vojenský velitel byzantského císaře Mauritia, Menas, viděl prý ve vlnách nilského ústí dva "mořské lidi". Takovým "mořským člověkem" byl asi i mohamedánský prorok Oen (Oannes) a nechybí ani tvrzení, že snad právě tento se stal předlohou pro všelijaké fantastické obrazy "mořských Turků", o nichž se zmiňují některé staleté knihy renesanční doby. Také "mořský mnich" je známou figurkou, která dlouho strašila v starých vědeckých knihách.

Mnohé tyto mořské lidské obludy byly i chyceny. Tak je třeba zaznamenáno, že roku 1187 byl chycen u Oxfordu jakýsi "mořský muž", který ale utekl.Roku 1305 byl chycen v Holandsku jiný "mořský muž", který prý měl na: sobě brnění, tomuto se však nepodařilo utéci, nýbrž po třech nedělích bídně zahynul v Dokkumu. Někdy v letech 1400-1405 se prý podařilo holandským mlékařkám chytit kdesi v okolí Haarlemu opravdovou "mořskou pannu". Odvedly ji domů, oblékly ji a naučily ji prý i příst; žila pak několik let, ale neustále musela býti hlídána, protože stále chtěla uniknout do moře. Poslední "mořskou pannu" ulovili prý rybáři asi roku 1819-1820 kdesi u Shetlandských ostrovů, byl to ovšem asi dnešní kapustňák. Vzácný úlovek se podařil kdysi počátkem XV. století v Adriatickém moři. Tam byl tehdy dokonce uloven "mořský čert", obluda s rohatou psí hlavou a dlouhým rybím ocasem.

Download soundtrack:

Kate Alexa - H2O Just Add Water (Soundtrack)
01. Ordinary Girl
02. Where We Belong
03. Tonight
04. Waiting Here
05. Somebody Out There
06. You're Everything
07. I Let Go
08. Another Now
09. Help Me Find A Way
10. Nobody Knows
11. Won't Walk Away
12. We Are Together
13. Feel It Too
14. Way To The Top
15. Falling Out

Download: Kate Alexa - H2O Just Add Water (Soundtrack)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Are you 18? Come in and don't be shy!

(AllenCat, 17. 11. 2020 13:44)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Diky moc :)

(Barča, 5. 10. 2008 0:50)

Thanx x)

,....

(kikys, 20. 9. 2008 20:10)

diky za pisničky:D

To ví přece každý...

(Onetka, 14. 9. 2008 22:46)

A jestli se kvůli tomu někdo rozčiluje, tak by s tímto problémem měl zajít nejspíš k psychiatrovi. Já netvrdím, že existují. V tom případě bych musela věřit na kačera Donalda a Rychlou Rotu xD