Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mr. & Mrs. Smith/Pan a Paní Smithovi

21. 4. 2008
Mr&Mrs Smith - Mr. & Mrs. Smith
Originální název:
Mr. & Mrs. Smith
Typ filmu:
Akční, Komedie
Rok výroby:
2005
Režie:
Hrají:
Angela Bassett , Terence Stamp , William Fichtner , Jacqueline Bisset , Brad Pitt , Angelina Jolie , Vince Vaughn , Kerry Washington , Michelle Monaghan , Ron Bottitta , Matt Gallini , Elijah Alexander , Keith Diorio , Sabi Dorr , Mark Ivanir , Benton Jennings , Simon Kinberg , Peter Lavin , Sean Mahon , Derek Medina , Will Moore , Mark Newsom , Jordan Osher , Edward Padilla , Eugene C. Palmer , Leonard Armond Robinson , Bryan Anthony , Douglas Caldwell , R.J. Durell
Popis:
John a Jane Smithovi tvoří obyčejný manželský pár s obyčejným životem a obyčejnými starostmi. Každý z nich ale skrývá doslova vražedné tajemství: Oba jsou ve skutečnosti dobře placenými a velmi výkonnými zabijáky, pracujícími pro konkurenční organizace.
Oživení jejich nudného manželského svazku přijde až s novým úkolem od jejich zaměstnavatelů - zabít svého životního partnera. Výsledkem je velkolepá akční podívaná, během níž oba uplatní své výjimečné schopnosti a jejich manželský svazek projde rozhodující zkouškou.
Brad Pitt a Angelina Jolie se představí v hlavní roli sexy akčního filmu MR. & MRS. SMITH, který je plný špičkové akce, nejmodernějších speciálních efektů a neuvěřitelných kaskadérských kousků. Zároveň je také komediálním příběhem o neobyčejných lidech s obyčejnými problémy.
Mr&Mrs Smith je příběhem o nebezpečí, sexu a vzájemném nepochopení," říká Akiva Goldsman, producent filmu. "Na rozdíl od většiny tradičních romantických komedií v něm ale máme spoustu akce a explozí. Akce je ale až ve druhém plánu - nejdůležitější jsou postavy. Film vypráví příběh manželů, kteří jsou tlačeni k tomu, aby se navzájem ulovili a zabili - to je po dlouhých letech jediná věc, která je donutí věnovat si navzájem trochu pozornosti. Když se o sobě dozví pravdu, znovu se do sebe zamilují", dodává producent.

"Film obsahuje dramatické scény, které se týkají partnerských vztahů, ale také obří akční a bojové sekvence, jež posouvají hranice kinematografie. A v neposlední řadě v něm najdete spoustu humoru. Vše je skvěle vyvážené a působí to jako skutečný život, respektive manželství," říká Angelina Jolie, krásnější polovička zabijáckého tandemu.