Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník princezny I. + II.

21. 2. 2008

Obrazek

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Princess Diaries

ŽÁNR: Komedie
PRODUKCE: USA
ROK: 2001
DÉLKA: 114 minut
REŽIE: Garry Marshall
HRAJÍ: Julie Andrews, Anne Hathaway, Hector Elizondo, Heather Matarazzo, Mandy Moore, Caroline Goodall, Erik von Detten, Sandra Oh, Kathleen Marshall, Mindy Burbano, Larry Miller, Rene Auberjonois, Nicholle Tom

O FILMU:
Mia je nenápadná, inteligentní a mile ztřeštěná studentka střední školy. Žije v San Francisku se svou matkou, svobodomyslnou umělkyní. V neslušivých brýlích, s nemoderním účesem i oblečením jako z bazaru je tak trochu outsiderem mezi spolužačkami, které myslí jen na zábavu, parádu a na to, jak Miu zesměšnit. Ta marně vrhá zamilované pohledy na fešáckého třídního playboye Joshe. Josh si ale ošklivého kačátka Mii ani nevšimne. Pak se najednou objeví na scéně babička odkudsi z Evropy, kterou nikdy neviděla, a sdělí dívce šokující novinu. Její otec, kterého vůbec nepoznala, byl panovníkem malé evropské země, a protože nedávno zemřel, stává se Mia dědičkou trůnu. Babička – královna slibuje, že z ní udělá princeznu jak má být. Patnáctiletá Mia musí řešit životní dilema – zůstat obyčejnou studentkou nebo naplnit přání babičky a otce a převzít odpovědnost za vládu malé vzdálené země.

FOTO:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Princess Diaries 2: Royal EngagementObrazek
ŽÁNR: Romantický / Komedie
PRODUKCE: USA
ROK: 2004
DÉLKA: 115 minut
REŽIE: Garry Marshall
HRAJÍ: Anne Hathaway, Julie Andrews, Hector Elizondo, John Rhys-Davies, Heather Matarazzo, Chris Pine, Callum Blue, Kathleen MarshallO FILMU:
Od chvíle, kdy jsme se rozloučili s princeznou Miou na konci filmu Deník princezny, uplynulo pět let. Mia se mezitím stala okouzlující mladou ženou a je připravena vyrazit do Genovie, aby přijala svou roli ve zdejší královské rodině. Po příjezdu do paláce však zjistí, že její dny v roli princezny jsou sečteny - brzy přijde o svůj diadém a bude si muset nasadit královskou korunu. Jako by nestačilo, že se musí na své vládnutí pořádně připravit, je nyní Mia velmi žádaná. Starý genovijský zákon totiž vyžaduje, aby se budoucí královna ještě před svou korunovací vdala, a Mia proto nyní čelí nekonečné přehlídce nápadníků a hledání toho pravého se pochopitelně neobejde bez spousty komických situací.

FOTO:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář