Jdi na obsah Jdi na menu
 


50 First Dates/50x a stále poprvé

21. 4. 2008
50x a stále poprvé - 50 First Dates
Originální název:
50 First Dates
Motto:
Představte si, že svou dívku musíte získávat každý den znovu a znovu.
Typ filmu:
Rok výroby:
2004
Režie:
Peter Segal
Hrají:
Mark Pinkosh , Adam Sandler , Drew Barrymore , Rob Schneider , Sean Astin , Dan Aykroyd , Allen Covert , Blake Clark , Peter Dante , Wayne Federman , Glen Chin , Kevin James , Darin Fujimori , Pomaika'i Brown , Joe Nakashima , Dom Magwili , Jonathan Loughran , J.D. Donaruma , Kent Avenido , Aukuso Gus Puluti Sr. , Christian Guiterrez , Keali'i Olmos , Esmond Chung , Michael K. Osborn , Albert Chi , Brian L. Keaulana
Popis:
Ošetřovatel arktických vodních zvířat Henry Roth (Adam Sandler) má svou budoucnost důkladně naplánovanou. Ve chvílích, kdy zrovna nepečuje o mořská zvířata v havajském Sea Life parku, láme srdce turistek a pokouší se navázat krátkodobou romanci. Dlouhodobý vztah u něj nepřipadá v úvahu - zhatil by jeho dlouholetý sen o výpravě na Aljašku, kde chce zkoumat podmořský život mrožů. Když se konečně přiblíží možnost, že by se Henryho sen stal skutečností, dojde během zkušební jízdy jeho škuneru k nečekané nehodě. Osud jej pak zavede do místní kavárny Hukilau, kde se setkává nejen s podezřívavými pohledy hostů, ale také s mladou a krásnou Lucy Whitmore (Drew Barrymore), jejíž šarm mu ihned učaruje.

Henry neodolá čerstvé vzpomínce na Lucy a její metodický způsob rozpitvání oplatek, ze kterých před jeho udiveným zrakem postavila dokonalý model vigvamu, a následující den navštíví kavárnu znovu. Lucy opět sedí sama se svými oplatkami, ze kterých tentokrát skládá velmi dekorativní srub. Když se jí u obdivuhodné vaflové stavby nedaří upevnit dveře, Henry vycítí svou příležitost, popadne párátko a problém elegantně vyřeší.

Henry se dá s Lucy do řeči a během zajímavé konverzace o oplatkách a mořských savcích v ní začíná nacházet stále větší zalíbení. Poruší své vlastní pravidlo o seznamování s místními děvčaty a domluví si s Lucy další schůzku. Když ale následující den dorazí a odvolává se na předchozí setkání, Lucy jej považuje za blázna a zavolá pomoc.

Lucy nemá ani nejmenší ponětí, kdo Henry je. A Henry si pomalu uvědomuje, že pokud bude chtít získat její přízeň, bude muset bojovat o její srdce každý den znovu až do konce života…