Jdi na obsah Jdi na menu
 


Móda: Vesty a vestičky

1. 10. 2008

Móda: Vesty a vestičky

 

23. 09. 2008 - Móda, styl, krása  Autor: redakce

 

Dříve součást pánského obleku, dnes velmi módní a atraktivní doplněk ženského oblečení – elegantního i ležérního. Tvaruje postavu , zdůrazňuje přednosti, oživí i ten nejjednodušší outfit. O čem je řeč? O vestách a ještě více o vestičkách!

Historie vest jako součásti pánského oblečení je skutečně velmi bohatá a především dlouhá. Již král Anglie, Skotska a Irska  Karel II. vyhlásil roku 1666 vestu oficiální součástí formálního oblečení. Během 17. a 18. století byly v módě vesty bohatě zdobené, barevné. Tento trend začal upadat na konci 18. století, kdy se móda obecně stala více strohou a formální. Na počátku 19. století se vestičky zkrátily a celkově zmenšily, staly se nedílnou součástí klasických pánských obleků a žádný pravý gentleman bez nich nemohl být. To platilo téměř do poloviny 20. století. V této době začala ustupovat tato velmi formální móda. Do zcela jiného stylu přenesly vesty filmy jako například Horečka sobotní noci z roku 1977. Zde se stala symbolem disko stylu, který přetrvával i v průběhu 80. let. A jelikož letos slavíme i návrat „osmdesátek“, je nám jasné, že vesty jsou opět v kurzu! Dámy, tentokrát jsou vesty jen a jen naše!


Vestičky jsou skvělým doplňkem elegantního i každodenního oblečení. Pro formálnější styl zvolte vestu á la pánský oblek – nejlépe v kombinaci s ladícími kalhotami nebo případně i sakem. Kdo si může a chce dovolit trochu extravagance, pro toho jsou vesty z džínových nebo jiných pevnějších bavlněných materiálů. Hodí se k halence i k tričku, sukni i kalhotám, lodičkám i teniskám.

 

 

Vesta ve vzoru rybí kosti a ladící blejzr. Teď už jen správné kalhoty - hodí se džíny pro ležérnější sexy vzhled a samozřejmě lodičky. 

 

 

Jemně lesklá vesta ze směsi bavlny a elastanu s podšívkou je právě onou perfektní kombinací disko stylu a elegance. Užijete ji večer i přes den. Doporučujeme v kombinaci s košilí a kravatou! 

 

 

Klasika pro odvážné – vesta, která je perfektním doplňkem  k ladícímu kalhotovému kostýmu. 

 

 

 Halenka, vesta a bermudy – vše sladěné, výsledek perfektní, efekt zaručen! 

 

 

 Výstřední mladé dámy si mohou dovolit kombinaci vesty a plátěných tenisek stejně jako ležérně uvázanou kravatu.

 

 

Džínová je klasika, úzký střih také a porozepnuté knoflíčky jsou možná laciný trik, ale stoprocentně budou účinkovat! Zkuste samy...

 

Když přijde řeč na vesty, nesmí se zapomínat ani na ty pletené! Tato je s roztomilým klasickým vzorem a knoflíkovou légou – pro podzimní dny jak dělaná. 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář