Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květináč s magnety

15. 10. 2008

Květináč s magnety

 
  1. Květináč (dřevěný, terakotový)
  2. Barvu MAGNETO
  3. Štětec
  4. Akrylové barvy nebo lazury Home art
  5. na magnetky: bílou moosgummi, nůžky, ubrousky s menšími motivy, lepidlo na decoupage, magnety
 

Poměrně čerstvou novinkou na českém trhu je barva Magneto, která obsahuje kovový prášek a tím se z jakéhokoli podkladu stane „magnetický“. Pomocí této barvy se dají vyrobit krásné magnetické nástěnky ze dřeva nebo kousku překližky, nebo s ní můžete dokonce malovat i přímo na zeď. Ale my zkusíme tentokrát něco jiného, a sice pomocí této barvy nadekorovat květináč

Postup:

krok 1
1. Potřeby

krok 2
2. Květináč nejdříve natřeme barvou Magneto. Natíráme min. 2 vrstvy (mezi jednotlivými vrstvami vždy necháme zaschnout).

krok 3
3. Když je Magneto řádně zaschlé, přetřeme květináč akrylovými barvami nebo lazurami Home art. Necháme opět zaschnout. (Magneto má šedou barvu, u světlých akrylových barev doporučujeme natřít dvě vrstvy)

krok 4
4. Kromě magnetek můžeme květináč dozdobit ještě ubrousky přímo. Zvolené motivy si vystřihneme nebo vytrháme, používáme jen vrchní potištěnou vrstvu.

krok 5
5. Aby ubrousek lépe vynikl (zvlášť pokud je barva květináče tmavší), podbarvíme místo, kam budeme ubrousek lepit, bílou barvou (viz fotografie).

krok 6
6. Zvolené místo, kam chceme umístit ubrousek, natřeme lepidlem na decoupage a přiložíme ubrousek. Štětcem vyhladíme a ještě jednou přetřeme lepidlem. Necháme zaschnout. Poté celý květináč přelakujeme bezbarvým lakem.

krok 7
7. Mezitím si začneme připravovat magnetky. Nejdříve si velmi hrubě vystřihneme zvolené motivy z ubrousků a pomocí lepidla na decoupage je nalepíme na moosgummi. Necháme důkladně zaschnout.

krok 8
8. Po úplném zaschnutí motiv na moosgummi detailně vystřihneme a na rub nalepíme magnet (buď pomocí oboustranné lepicí pásky, nebo vteřinovým lepidlem). A magnetky máme hotové.

krok 9
9. Magnetky naaranžujeme na květináč a máme hotovo ?. Velká výhoda tohoto květináče je, že je velice variabilní – nelíbí se Vám již zvolené motivy na květináči? Snadná pomoc. Udělejte si nové magnetky a květináč může sloužit dále. Během chvilky tak můžete proměnit květináč na ryze vánoční, velikonoční,…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář